Середа, 24.04.2024, 13:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Дивосад Поділля

Каталог статей

Головна » Статті » Ліани

Лимонник китайський

Лимонник китайський – це в’юнка дерев’яниста рослина, ліана, яка може плестися по стовбурах дерев та кущів або по будь-якій іншій опорі. Старі стебла темно-коричневі, товщиною 1,5-2 см, молоді – жовтуваті та блискучі. Рослина може досягати в довжину 15 м. Листки лимонника мають овальну або оберненояйцеподібну форму, загострені, цілокраї, дещо м’ясисті, світло-зелені. Цвіте лимонник в другій половині травня – на початку червня. Квіти білі, воскові, ароматні. Плоди – темно-червоні соковиті кулясті ягоди діаметром 5-10 мм з 1-3 насінинами, зібрані в кисті з 10-50 ягід. Достигають у вересні-жовтні. Здавна ця рослина відома як «плід з п’ятьма смаками»: шкірка зрілих ягід солодка, м’якоть – кисла, насіння при розжовуванні має гіркий і терпкий присмак, а лікарське зілля з висушеного насіння – солонувате на смак. Всі частини рослини при розтиранні мають запах лимону (звідси й походить назва рослини).

В ранньому віці лимонник – тіньовитривала рослина. Варто звертати увагу на колір листя: чим воно світліше, тим більше тіні потребує ліана. Але плодоносить лимонник лише за умов достатнього освітлення. Погано переносить ґрунти із застійною вологою. Місце для рослини має бути захищене від вітру. Найкращий ґрунт – пухкий, багатий на перегній, дренований, з реакцією, близькою до нейтральної.

Молоді рослини, що активно ростуть, корисно підживлювати розведеними органічними добривами – це одночасно і полив, і підживлення. Але з початком плодоношення будь-яке підживлення і навіть полив варто припинити. Це зумовлює активне утворення жіночих квіток і підвищує урожайність лимонника. Також на кількість ягід впливає обрізка. Загущені ліани майже не плодоносять. Тому засохлі, слабкі, зайві, а також старі пагони варто обрізати рано навесні. Також слід обмежувати ширину посадки лимонника. Вздовж опори можна допускати будь-яке розширення, але збільшення площі посадки за рахунок віддалення від опори значно знижує врожайність.

В декоративних цілях лимонник китайський застосовують для озеленення альтанок, пергол. Високо ціняться також лікувальні властивості лимонника. Його застосовують як загальнозміцнюючий засіб, що активізує серцеву діяльність і регулює кровообіг. Але в такої його дії є й інша сторона: препарати з лимонника не можна використовувати при підвищеному артеріальному тиску, безсонні, порушенні серцевої діяльності, нервовому збудженні. З медичними цілями збирають зрілі плоди лимонника, які висушують до твердого стану. Насіння отримують з свіжих плодів. Листя і молоді пагони заготовляють на початку серпня, використовуючи потім як протицинготний засіб та лікувально-профілактичний чай.


Квіти лимонника:



Плоди лимонника на гілці:


Категорія: Ліани | Додав: Amelie (15.02.2014)
Переглядів: 907 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0